Нарушението, направило Италия европейски шампион: Киелини обясни (ВИДЕО)

487 0

Националният отбор на Италия ликуваше след края на Евро 2020 като тима, стигнал до златните медали, побеждавайки Англия след изпълнение дузпи насред препълнения "Уембли".

До дузпите обаче можеше и да не се стигне, след като в края на редовното време Джорджо Киелини направи нарушение, равно на победно попадение, с което спаси своята нация.

Фалът, направил Италия шампион

Още: Легендарният Джорджо Киелини започва нова работа в отбора на Филип Кръстев

Нарушението на Киелини, спечелило Евро 2020 на Италия

Минутата бе 96-а, а влезлият като резерва и в пъти по-бърз от Киелини Букайо Сака се изплъзна на опитния бранител и навлизаше в половината на "Скуадрата". Джорджо Киелини усети, че няма как да го догони и дръпна тениската на своя опонент, събаряйки го и спирайки почти сигурна голова атака.

"Направих грешка, като разчетох отскока на топката. Сака беше твърде умен и мина през мен. Първото нещо, което трябва да направя, е да го дръпна. Нещо, което за мен е нормално. Жълтият картон е по-добре, отколкото да допуснеш гол. Със сигурност не беше красиво за гледане, но това е нещо, което научих в кариерата си, че трябва да бъдеш ефективен, а не красив", спомня си Киелини.

Останалото, разбира се, е история. Двубоят навлиза в 15-минутни продължения, в които при резултат 1:1 не пада трето попадение. Стига се до дузпи, в които италианците са по-точни от "трите лъва" и заслужено се поздравяват с победата на Евро 2020.

Още: Джорджо Киелини каза "сбогом" на футбола: Беше най-красивото пътуване в живота ми

Тъжната действителност: Великият Джорджо Киелини спира с футбола