Меси поздрави женския отбор на Барселона за триумфа в Шампионска лига (СНИМКА)

2673 0

Футболистът на Интер Маями Лионел Меси доказа, че все още мисли за бившия си отбор Барселона.

Световният шампион с Аржентина публикува стори в Инстаграм, на което поздравява женския състав на "каталунците". Причина за това е триумфа на дамите в Шампионска лига, където те се справиха с френския Олимпик Лион на финала след 2:0. По този начин възпитаничките на Джонатан Хиралдес защитиха трофея си от миналия сезон, като вече имат общо три успеха в най-комерсиалния футболен турнир.

Още: Синът на Меси унизи този на Суарес: Последва "секира" в краката на Матео (ВИДЕО)

В допълнение Меси написа "Поздравления шампионки!".

Освен спечелването на Шампионска лига, жените на Барселона постигнаха и дубъл в Испания. В крайното класиране в първенството те отвяха конкуренцията и завършиха с преднина от внушителните 18 точки пред втория Реал Мадрид. Още по-впечатляващото е, че от 28 мача в шампионата, дамите на Барса са допуснали едва 9 гола във вратата си.

Меси мисли още за Барселона

Във финала за Купата на Кралицата пък "каталунците" разгромиха с 8:0 Реал Сосиедат.

Още: Меси си припомни за мач на Барселона срещу Селтик

Лионел Меси беше част от мъжкия тим на Барселона от 2005 до 2021 г. преди да се насочи към Франция, за да заиграе за ПСЖ.

С тима от "Камп Ноу" аржентинецът спечели куп трофеи като стана 10 пъти шампион на Испания, носител на Купата на Краля 7 пъти и е четирикратен носител на Шампионска лига.

С Барселона осемкратният носител на "Златната топка" е изиграл общо 778 мача във всички турнири, в които е отбелязал 672 гола и е направил 303 асистенции.

Още: Не е за вярване! Заплата на Лео Меси в Интер Маями е по-голяма от бюджетите на отборите в МЛС