Мбапе и Бензема зарадваха Франция и изхвърлиха Финландия от Мондиала в Катар

2063 0

Действащият световен шампион Франция надви Финдландия с 0:2 в последен мач от квалификациите за Световното първенство в Катар през 2022 година. Карим Бензема и Килиан Мбапе отбелязаха попаденията за "петлите", с което и изхвърлиха Финландия от Мондиала.

Франция излезе напред в резултата в средата на второто полувреме, когато Килиан Мбапе намери влезлия като резерва Карим Бензема, който вкара в мрежата на скандинавците. Десет минути по-късно самият Мбапе успя да се разпише, оформяйки победата на световните шампиони.

Франция завършва квалификационния цикъл без загуба - пет победи и три равенства. На втора позиция в групата се класира тимът на Украйна, който се добра до равенство срещу Босна и Херцеговина, което се оказа достатъчно, за да измести Финландия. Така Украйна ще играе бараж за класиране за Мондиал 2022.