Ливърпул с обрат срещу Манчестър Сити в подготовка за новия сезон

Снимка: Getty Images/Gulliver

1307 0

Ливърпул записа първата си победа на турнира "International Champions Cup". Мърсисайдци надвиха Манчестър Сити с 2:1 в Ийст Ръдърфорд (Ню Джърси).

Лерой Сане откри резултата в 57-ата минута, а Мохамед Салах изравни в 63-ата, секунди след влизането си в игра.  Садио Мане пропусна няколко много добри възможности през второто полувреме за Ливърпул и по всичко изглеждаше, че ще се стигне до изпълнение на дузпи. Реферът обаче отсъди дузпа в допълнителното време/ Победният гол за мърсисайдския тим отбеляза Садио Мане.

В друг мач от турнира Тотнъм разгроми Рома с 4:1 в Сан Диего. 22-годишният чех Патрик Шик даде преднина на римските "вълци" още в третата минута, но "шпорите" нанизаха четири гола до края на полувремето - по два пъти бяха точни Фернандо Йоренте и Лукас Моура.

Ювентус пък победи Байерн Мюнхен с 2:0. 21-годишният нападател на италианския гранд Андреа Фавили стана главен герой в срещата, отбелязвайки и двата гола за "Старата госпожа". Фавили откри резултата в 32-ата минута след груба грешка на немския вратар Свен Улрайх, а осем минути по-късно младокът вкара втория си гол в срещата, който се оказа и последен.