Лионел Меси отново над всички с 2 гола при успех на Интер Маями, Алба дебютира (ВИДЕО)

5572 0

Лионел Меси продължава да е във върхова форма в Интер Маями, като вкара нови две попадения. Той помогна за успеха на неговия отбор с 3:1 срещу Орландо Сити от 1/16-финалите за Купата на Лигите. По този начин вече има 5 попадения, откакто пристигна в САЩ. Дебют записа и Жорди Алба, който влезе в игра в 64'.

Още в 7' аржентинецът изведе тима напред в резултата, като се възползва от много добър пас на Робърт Тейлър. Меси, останал очи в очи с вратаря нямаше как да сгреши. Само 10 минути по-късно Орландо изравни, като Сесар Араухо бе точен при добавка след избиване на вратаря.

През второто полувреме в 50' Интер получи дузпа, която бе доста спорна. Зад топката застана Жозеф Мартинес, който бе безгрешен за 2:1. В 72' Меси отбеляза втория си гол в мача. Първо сложи началото на добра контраатака, като успя след това да се включи в наказателното поле, където с воле вкара за крайното 3:1. Така Интер Маями продължава на 1/8-финалите в турнира, където ще се изправи срещу тима на ФК Далас