Лига на конференциите: Игор Тиаго пропусна дузпа, а Кирил Десподов влезе като резерва за ПАОК (ВИДЕО)

Снимка: колаж: SportLive.bg; снимки: Getty Images и Instagram

3130 0

Прелюбопитни първи четвъртфинали се изиграха в Лига на конференциите. Всички домакини, с изключение на Виктория Пилзен, победиха, а една среща имаше и българско участие.

Олимпиакос взе балканското дерби с Фенербахче с 3:2. Гърците могат да съжаляват, след като почти до 70-та минута водеха с 3:0 и почти бяха обезсмислили реванша.

Астън Вила надви Лил с 2:1, в другото сериозно дерби на вечерта. Оли Уоткинс вкара дежурния си гол за тима на Унай Емери, но в края "песовете" все пак успяха да върнат едно попадение.

Брюж победи ПАОК на Кирил Десподов с 1:0. Крилото влезе в 62-та минута, а в 77-та бившият играч на Лудогорец Игор Тиаго пропусна дузпа за белгийците. Бъдещото попълнение на Брентфорд вече е без гол цели 2,5 месеца.

Десподов срещу Тиаго в Белгия

Резултати от 1/4-финалите в Лига на конференциите:

19:45 Олимпиакос - Фенербахче 3:2 - 1:0 Фортунис (8'), 2:0 Йоветич (32'), 3:0 Чикиньо (57'), 3:1 Тадич (68' - дузпа), 3:2 Кахвечъ (74')

19:45 Виктория Пилзен - Фиорентина 0:0

22:00 Астън Вила - Лил 2:1 - 1:0 Уоткинс (13'), 2:0 МакГин (56'), 2:1 Диаките (84')

22:00 Клуб Брюж - ПАОК 1:0 - 1:0 Ветлесен (6')

Следете четвъртфиналите от Лига Европа НА ЖИВО със SportLive.bg!

Още: Кирил Десподов срещу 53-годишно проклятие: Аутсайдер е в Лигата на конференциите срещу свой любимец, който е тежко "запушил се"

Спрегнаха ЦСКА с Лига на конференциите, а Челси и ПАОК са сред най-високо котираните