Лестър не убеди, че търси финала, беззъб Марсилия също си тръгва от Лигата на конференциите (ВИДЕО)

5941 0

Без проблеми Рома лиши Лестър от финал в Лигата на конференциите с минимално 1:0. В другия полуфинал Марсилия въпреки превъзходството си не откри пътя към така желания гол срещу Фейенорд и отпадна след 0:0 на "Стад Велдором".

Рома - Лестър 1:0 (2:1)

Рома победи Лестър с 1:0 с гол от корнер на Тами Ейбрахам (11') и с общ резултат 2:1 се класира за финала на Лигата на конференциите. "Лисиците" изглеждаха тотално неутрализирани през по-голямата част от мача.

Въпреки превъзходството си в притежанието на топката възпитаниците на Брендън Роджърс така и не застрашиха вратата, пазена от Руи Патрисио. И двата отбора разчитаха на контраатаки и дълги подавания, което даде шанс на домакините да накъсат играта, прибрани дълбоко в своята половина.

Така "вълците" от Рим ще се изправят на финала срещу Фейенорд на 25-и май в Албания.

Марсилия - Фейенорд 0:0 (2:3)

Марсилия не стигна до така желаното попадение, което щеше да прати мача в продължения. Двата отбора завършиха 0:0 и с общ резултат 2:3 Фейенорд отива на финал в Лигата на конференциите.

Домакините диктуваха темпото през по-голямата част от срещата. Те обаче така и не успяха да застрашат вратата на опонента. Натискът на френския тим стана осезаем през втората част от двубоя, но солидното представяне в защита на нидерландците не даде никакъв шанс на Милик и компания за нещо повече от нулево равенство.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

С първото си опасно положение в мача домакините откриха резултата в 11-ата минута. Гол отбеляза Тами Ейбрахам след центиране от корнер. 1:0

Около 70 000 запалянковци са изпълнили до краен предел "Стадио Олимпико". "Вълците" от Рим се радват на втората най-добра посещаемост през сезона в Серия А след Милан. "Джалоросите" играят средно пред 40 000 зрители в Италия, докато "росонерите" са първи с над 42 000 според данни на "Transfermarkt"

В социалните мрежи се появиха множество коментари от гневни английски фенове, упрекващи главния съдия в тенденциозно съдийство. След 45 минути игра Рома удържа минималната си преднина. Гостите улесниха противника си, след като не отправиха нито 1 удар в рамките на вратата през първото полувреме.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

Емоционален момент в 53-ата минута. Камерите уловиха бившия наставник както на Рома, така и на Лестър, с който постигна немислимото, спечелвайки Висшата лига - Клаудио Раниери, който се появи на таблото на стадиона. Феновете и на двата отбора аплодираха мощно италианеца, чийто очи се изпълниха със сълзи.

Тимът от Висшата лига така и не откри пътя към вратата на своя опонент. Очакванията за положителна промяна през второто полувреме не се оправдаха, като домакините дори създадоха повече положения от Джейми Варди и компания.

Първите 20 минути на срещата двата отбора започнаха предпазливо, разигравайки топката в собствените си половини.

Принудителна смяна се наложи да извършат домакините още в 33-ата минута. Един от най-ценните футболисти на Марсилия - Димитри Пайе, бе заменен от Аркадюш Милик.

След "проспаното" първо полувреме Марсилия влезе във втората част на двубоя по-добре. На няколко пъти в първите 20 минути от втората половина футболисти на домакините се озоваха с топка в крака на метри от вратаря Марсиано. Нищо от създаденото обаче не бе оползотворено.

Опитите на Марсилия да открие резултата бяха тотално неутрализирани от солидната защита на гостите. Срещата завърши без сериозни положения пред двете врати, което отговаряше изцяло, на желанията на Фейенорд.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Рома: Руи Патрисио, Джанлука Манчини, Крис Смолинг, Роджър Ибанес, Рик Карсдорп, Браян Кристанте, Сержио Оливейра, Лоренцо Пелегрини (к), Никола Залевски, Николо Дзаниоло, Тами Ейбрахам

Лестър: Каспер Шмайхел (к), Джеймс Джъстин, Джони Еванс, Уесли Фофана, Рикардо Перейра, Киърнан Дюсбъри-Хол, Юри Тилеманс, Джеймс Мадисън, Харви Барнс, Джейми Варди, Адемола Лукман

Марсилия: Стийв Манданда (к), Валентин Ронжие, Уилям Салиба, Бубакар Камара, Луан Переш, Матео Гендузи, Пейп Гай, Жерсон, Амин Арит, Димитри Пайе, Бамба Диенг

Фейенорд: Офир Марсиано, Тирел Маласия, Маркос Сенеси (к), Гернот Траунер, Лутсхарел Гертрoйда, Оркун Кьокджю, Фредрик Аурснес, Луис Синистера, Гуус Тил, Райс Нелсън, Сириел Десерс

ПРЕДИ СРЕЩИТЕ:

„Лисиците“ и „римските вълци“ извъртяха 1:1 в първата среща в Англия.

Фейенорд и Марсилия сътвориха голов екшън в Ротердам. Нидерландците спечелиха с 3:2.

Любопитно е, че Рома на Жозе Моуриньо спореше в груповата фаза на турнира с родния ЦСКА.