Късметът спаси Станимир Стоилов и Гьозтепе от загуба срещу кандидат за Суперлигата

Снимка: levski.bg

14035 0

Воденият от родният специалист Станимир Стоилов турски втородивизионен Гьозтепе направи равен 0:0 с тима на Маниса и не успя да се доближи още повече до лидера в таблицата Еюпспор в мач от 22-ия кръг.

Гьозтепе на Мъри не се справи с Маниса

Развой на срещата

Още: Левски написа дълъг пост за рождения ден на Станимир Стоилов на 13-и февруари

"Гьоз-Гьоз" не изиграха добър двубой и точката, която спечелиха не е малко постижение. В 17-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, но Джон Мери пропусна от 11 метра

Наказателният удар беше ключовият момент в мача. Маниса бяха малко по-активният отбор до почивката и създадоха повече положения. Вратарят Матеуш Лис обаче запази мрежата си суха с помощта на стълба в защитата на Гьозтепе Елитон, който пристигна от ЦСКА 1948.

През вторите 45 минути футболистите на Стоилов успяха да вдигнат оборотите, без да създадат много на брой стопроцентови положения.

Тимът на българския специалист остава на второто място в класирането с актив от 46 точки, на 6 зад лидера Еюпспор, който е и с мач по-малко. В следващия кръг от турската втора дивизия Гьозтепе гостува на Аданаспор в опит да се върне на победния път.

Още: Култово: Не кой да е, а Кристиано Роналдо вика за отбора на Станимир Стоилов (ВИДЕО)