Късен гол избави Испания от нова грешка по пътя към Мондиал 2022

1277 0

Световният шампион от 2010 година Испания едва не допусна втора поредна грешна стъпка по пътя си към Мондиал 2022. "Ла Фурия Роха" постигна много трудна победа над Грузия с 1:2 като гост във втори мач от квалификациите за Световното първенство в Катар, като победното попадение дойде късно в добавеното продължение на мача.

В самия край на първата част домакините шокираха именития си съперник, повеждайки резултата чрез Хвича Кварацхелия. Селекционерът на Испания Луис Енрике веднага извърши двойна смяна на почивката, а малко след това направи и трета рокада, които му донесоха търсения резултат. В 56-ата минута Феран Торес изравни резултата и върна Испания в мача.

В следващите минути обаче Грузия успяваше да опази мрежата си суха, а провалът за Испания изглеждаше все по-близо. В 92-ата минута "Ла Фурия Роха" все пак показа шампионски манталитет, побеждавайки своя скромен съперник с гол на Дани Олмо. Жорди Алба се отчете с две асистенции в мача. В 94' пък Шенгелия от тима на Грузия получи директен червен картон.

Така Испания не допусна ново равенство, след като направи "хикс" с Гърция в първия мач. Световните шампиони временно оглавиха групата си с актив от 4 точки.