Купата на африканските нации стартира без изненади, Кот д'Ивоар си свърши работата (ВИДЕО)

603 0

Най-големият футболен форум в Африка - Купата на африканските нации, започна с двубой между домакина Кот д'Ивоар и Гвинеа Бисау. В първия мач от надпреварата "слоновете" зарадваха своите фенове си с успех с 2:0.

Без изненади на старта

Двубоят стартира перфектно за домакините, които вкараха ранен гол. Секо Фофана от Ал Насър получи пред наказателното поле, нагласи се и с мощен шут порази вратата, за да открие резултата - 1:0.

Още: Солскяер слага край на почивката: Основен фаворит е за селекционер на Швеция

В 58-ата минута нападателят на Цървена звезда - Жан-Филип Красо успя да вкара втори гол за своя тим. Той получи трудна топка в наказателното поле, но технично успя да се пребори, след което с удар от воле я прати във вратата за 2:0.

Така Кот д'Ивоар записа първи три точки и поведе в групата, макар и преди изиграването на срещата между Нигерия и Екваториална Гвинея.

Доривал Жуниор - новият треньор на Бразилия не е печелил титлата в Серия А, уволняван е заради Неймар

Пълен списък: Общо 39 футболисти ще напуснат английската Висша лига заради турнирите в Африка и Азия