Изненада: Саша Илич спаси изумителната серия без загуба, НО се провали срещу "слабак"

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1718 0

Бившият старши треньор на ЦСКА Саша Илич продължава без загуба с новия си отбор Атромитос. Неговият отбор завърши при равен резултат 1:1 срещу ОФИ Крит, след като изоставаше до осмата минута от добавеното 10-минутно време към мача, но изравни в края.

Саша Илич остава без загуба в Гърция - вече 12 мача

Саша Илич като треньор на ЦСКА

Още: Саша Илич и треньорът на Кирил Десподов в ожесточен спор: Кой е най-добрият в Гърция?

И двете попадения паднаха към края на двубоя, след като първо гостите от Крит поведоха в 85-ата минута чрез Лампрополус. С едно от последните нападения в срещата обаче домакините показаха характер и изравниха чрез Валенсия (90+8').

С точката Атромитос влезе в топ 6 и събра 23 точки - 17 по-малко от лидера Панатинайкос. ОФИ Крит пък остава на десета позиция със 17 пункта.

Последната загуба на Атромитос бе на 22 октомври с 0:2 от ПАОК на Кирил Десподов, като след това бе назначен Илич. Оттогава отборът записа цели 12 (вече) мача поред без поражение със сърбина начело (6 равенства и 6 победи за Купата на Гърция и в Суперлигата).

Сред тези резултатиличат победи с 3:1 над Арис, както и с 3:2 над лидера Панатинайкос. Илич остана непобеден и в сблъсъка срещу Олимпиакос, завършил без попадения при нулево равенство.

Още: Саша Илич преподава: 11-и мач без загуба - победи "чудака на Гърция"

Срещу него обаче в лицето на ОФИ Крит се изправи тим в ужасяваща форма и очакванията бяха да победи. ОФИ Крит няма победа във вече 11 поредни мача от първенството на Гърция, като сред резултатите има и цели 6 поражения.

За Атромитос и Саша Илич предстои нов мач у дома - срещу АЕЛ Лариса за Купата на Гърция (на 16 януари). Двата отбора излизат в мач-реванш от осминафиналите, след като първият двубой завърши при равен резултат 1:1.