Копа Америка: Победа за Аржентина и Меси, Артуро Видал си вкара автогол срещу Уругвай

1600 0

През изминалата нощ в Южна Америка се изиграха нови два мача от турнира Копа Америка! Аржентина победи Парагвай с минималното 1:0, докато Уругвай и Чили си поделиха по една точка - 1:1.

Единственото попадение за "гаучосите" бе дело на халфа на Севиля Алехандро Гомес. Той се разписа още в 10-ата минута на мача срещу Парагвай и донесе важни три точки за Аржентина.

В края на първата част гол резултатът стана и 2:0, но попадението на Хуниор Алонсо бе отменено заради засада. Срещата завърши при следната статистика

Притежание на топката: 43:57 процента за Парагвай

Голови положения: 8:10 в полза на Парагвай

Точни удари: 4:2 в полза на Аржентина

В другата среща между Уругвай и Чили Едуардо Варгас изведе Чили напред в резултата в 26-ата минута, но Артуро Видал си отбеляза автогол през втората част и мачът завърши 1:1. Статистика от срещата:

Притежание на топката: 54:46 процента за Уругвай

Голови положения: 16:7 в полза на Уругвай

Точни удари: 4:1 в полза на Уругвай