Кога е жребият за 1/8-финалите за Купата на Краля и кои отбори ще участват в него?

1355 0

В първите дни от новата 2023 година (3-5 януари) се изиграха мачовете от 1/16-финалите в турнира за Купата на Краля.

Макар и трудно, грандовете от Испания - Реал Мадрид, Барселона и Атлетико Мадрид, се класираха за следващата фаза и вече очакват жребия за нея.

Барса на Шави се измъчи с Интерсити и трябваше да минава през продължения, Реал на Анчелоти надделя трудно над Касереньо с гол през второто полувреме, а Атлети на Чоло Симеоне прекърши Реал Овиедо с второ попадение чак в 83-ата минута.

Другите 13 отбора, които се класираха на 1/8-финалите, са: Бетис (актуален носител на трофея), Валенсия, Реал Сосиедад, Атлетик Билбао, Майорка, Осасуна, Севиля, Сеута, Алавес, Леванте, Виляреал, Спортинг Хихон и Еспаньол.

Кога е жребият?

Жребият за осминафиналите за Купата на Краля ще се проведе на 7 януари (събота) от 14:00 ч. българско време. Събитието ще се състои в комплекса "Ciudad Del Futbol Las Rozas", който служи като седалище на Кралската испанска футболна федерация. Самите мачове ще се изиграят на 17, 18 и 19 януари!

*Още новини за испански футбол ще откриете в SPORTLIVE.BG!