Италия оцеля в луд мач срещу Македония в Скопие

Снимка: Guliver/GettyImages

2648 0

Италианският национален отбор едва стигна до победа при гостуването си на Македония. В луд мач "скуадра адзура" стигна до успех с 3:2 над своя съперник в Скопие, като до последния момент възпитаниците на Вентура губеха в резултата.

Първото полувреме не предвещаваше подобна развръзка. Италия държеше нещата под контрол, а с ранен гол на Белоти "адзурите" поведоха с 1:0 в македонската столица.

ИСТОРИЧЕСКО: ЗА ПРЪВ ПЪТ ЕВРОПЕЙСКИ КОЛОС ДОПУСНА 4 ГОЛА ОТ...

Само за няколко минути в началото на втората част обаче Македония стигна до пълен обрат. Първо в 57' Нестеровски вкара за 1:1, а две минути по-късно цяла Македония извика в един глас след попадение на Хасани.

Вентура направи бързо няколко смени, с които Италия заигра по-добре, но въпреки това положенията за гол липсваха. В крайна сметка обаче, с голяма доза шанс, гостите стигнаха до победата. Това стана факт благодарение на два гола на Чиро Имобиле, който избухна в 75' и 90' за пълния обрат.

НЕОЧАКВАНО УНИЖЕНИЕ ЗА БЕЙЛ И КОМПАНИЯ, И ТО У ДОМА!

Благодарение на трудната победа, Италия остана начело на класирането заедно с Испания. Двата тима имат по 7 точки след две победи и равенство, което направиха двата тима няколко дни по-рано.