Историческо: Първи отменен гол с ВАР на европейско първенство по футбол (ВИДЕО)

2331 0

За първи път на европейски първенства по футбол системата ВАР отмени гол. Това се случи по време на срещата между Уелс и Швейцария (1:1). Появилият се като резерва нападател на "кръстоносците" Марио Гавранович вкара топката в мрежата в 82-ата минута.

Ситуацията обаче беше разгледана от видеоасистента поради останали съмнения за засада. Такава беше отсъдена и това не позволи на нападателя на Динамо Загреб да изведе напред своята родина в резултата.

В срещата Швейцария поведе с гол на Бреел Емболо в началото на второто полувреме. В 74-ата минута Кийфър Мур възстанови равенството след попадение след като засече с глава центриране от статично положение.