Лудогорец губи важна битка, която може да реши титлата в Първа лига
662 0
Шампионът на България Лудогорец води битка с редица азиатски клубове за услугите на полузащитника на Карабах - Йони Монтиел. Журанлистът от Азербайджан - Фуад Алакбаров информира, че разградчани се интересуват от испанския халф и вече са отправили оферта към тима, които участва в Шампионска лига. "Аzerisport" пък информираха, че клубът от Баку е получил официални запитвания и от останалите отбори, които желаят футболиста.
Ще грабне ли Лудогорец Монтиел?
В чисто финансов план 27-годишният играч се радва на доста атрактивни оферти. От другата страна, Карабах обаче не е много склонен да се разделя с Монтиел, тъй като няма да може да вземе негов заместник веднага. Тимът ще се бори с английския Нюкасъл за място на 1/8-финалите в Шампионска лига през следващите седмици.
Още: Лудогорец се прецака: Кирил Домусчиев плати луди пари за него, а той се оказа "менте"

Монтиел акостира в Карабах през изминалото лято като свободен агент. Той има договор с клуба до края на сезон 2026/27, като има клауза, с която азербайджанците могат да го задържат за още една година.
От началото на кампанията Монтиел може да се похвали с 12 мача във всички турнири, като 3 от тях са в основната фаза на Шампионска лига. Той е допринесъл с 2 гола и е направил също толкова асистенции. Испанецъте защитавал цветовете на тимове като Толедо, Депортиво Фабрил, Овиедо, Леванте, Валядолид и Бургос.
Още: Кирил Домусчиев vs БФС: Битката в Първа лига започна, но войната тепърва предстои (ВИДЕО)
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички
