Испания се разправи с Чехия и измести Португалия от първото място, 17-годишен блесна като резерва

4543 0

Испания победи Чехия с 2:0 мач от 4-ия кръг на Лигата на нациите. С успеха си "червената фурия" измести Португалия от първото място във временното класиране в Лига "А" Група "2".

Резултата на празна врата откри Карлос Солер след прекрасна асистенция на Маркос Асенсио (23'). Крайното 2:0 оформи влезлият преди минути като резерва Пабло Сарабия (75').

Двата отбора започнаха срещата предпазливо. 80% от първите 15 минути притежанието на топката бе в полза на Испания.

Сякаш от нищото в 17-ата минута чехите можеха да открият резултата. Вацлав Черни се разходи по границата на наказателното поле и стреля точно към долния десен ъгъл. Унай Симон обаче се разпъна и успя да избие топката.

2 минути по-късно (19') след бърза контраатака нападателят на гостите Ян Куща надбяга защитата на противника. Той нахлу в пеналтерията и от малко разстояние стреля право в тялото на излезлия да го посрещне Симон.

Въпреки натиска на Чехия първият удар нанесе Испания. В 23-ата минута Маркос Асенсио след прекрасно овладяване и последвало завъртане, с което елиминира противниковата защита,  получи шанс да внесе топката току пред стража Алеш Мандус. Тя бе засечена от Карлос Солер, който реализира 3-ия си гол с екипа на "червената фурия".

Отново полузащитникът след страхотен финт се озова очи в очи с Мандус. Този път обаче голмайсторът нямаше време да стреля по най-правилния начин и пропусна да удвои преднината (27').

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

Подобно на първото полувреме, второто двата тима стартираха на ниски обороти и без особени ситуации пред двете врати. Испанците продължиха да владеят топката през по-голямата част от времето, но без да навлизат в последната четвъртина от игрището.

Влезлият през второто полувреме Гави получи аплодисменти за всяко едно свое отиграване. Само за няколко минути 17-годишният талант самостоятелно създаде 3 ситуации пред противниковата врата. Те обаче не бяха оползотворени от съотборниците му.

Втори сериозен удар по амбициите на Чехия нанесе току заменилия Алонсо Пабло Сарабиа. Крилото получи прострелна топка на втора греда от Феран Торес и на празна греда реализира. Атаката отново бе подета от Гави (75').

Победата изстреля Испания на първото място във временното класиране в Лига "А" Група "2", след като Португалия записа загуба с 0:1 срещу Швейцария. Така "ла фурия роха" заема първата позиция с 8 точки, следвана от "мореплавателите" със 7. Зад тях за чехите с 4, а на последното място към момента се намира Швейцария с актив от 3 точки.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Испания: Унай Симон, Дани Карвахал, Ерик Гарсиа, Иниго Мартинес, Маркос Алонсо, Карлос Солер, Родри, Коке (к), Маркос Асенсио, Алваро Мората, Дани Олмо

Чехия: Алеш Мандус, Вацлав Йемелка, Якуб Брабец, Давид Зима, Ярослав Зелени, Томас Сойчек (к), Михал Садилек, Владимир Коуфал, Вацлав Черни, Ян Куща, Якуб Пешек

ПРЕДИ МАЧА:

Домакините от Испания влизат в срещата като фаворит и при победа ще имат възможността да се изкачат на първата позиция, ако Португалия сбърка в своя мач срещу Швейцария. От другата страна, с евентуална победа, Чехия ще може да се изкачи до второто място в групата.

Двата тима не успяха да се победят на 5 юни в Чехия, завършвайки 2:2. А в последните три срещи, преди равенството, Испания винаги е излизала от двубоя като победител.

Срещата ще се проведе на стадион "Ла Розаледа" в Малага, а главен съдия ще бъде Джунейт Чакър от Турция.