Испания би на ходом, Словакия продължава безгрешния ход

1409 0

Испания и Словакия записаха очаквани победи в квалификациите за Евро 2016 във Франция и запазиха статуквото в група C.

"Ла фурия" стигна до много трудна победа с 1:0 над Беларус като гост, а единственото попадение беше дело на Давид Силва.

Попадението падна секунди преди края на първото полувреме. При центриране от пряк свободен удар Рамос и вратарят на Беларус се разминаха с топката при далечната греда. Така тя падна в краката на Силва, който от малък ъгъл стреля силно и донесе победата на европейския шампион.

Въпреки нея Испания остава на 2-о място заради продължаващото силно представяне на Словакия. За втори път Хамшик и компания победиха Македония, като този път това стана у дома с 2:1.

Салата в началото на мача даде аванс на своите, а преди почивката Хамшик удвои. След нея Македония заигра силно, но силите на гостуващата селекция стигна само за почетен гол чрез Адеми. 6 минути преди края пък Хасани получи червен картон.

Така Словакия е с 6 победи от 6 мача и с 18 точки в своя актив - 3 повече от Испания и 6 повече от Украйна.