Златан поведе Швеция към Евро 2016

1088 0

Швеция излезе убедително на второ място в група G на квалификациите на Евро 2016 във Франция. Това стана възможно, след като "тре крунур" удари с 3:1 Черна гора у дома в мач от 6-ия кръг.

В заключителните 7 минути на първото полувреме шведите вкараха бързи 3 гола, с които решиха всичко в срещата.

Маркус Берг беше точен в 38', след като се Екдал се освободи отдясно по крилото и центрира отлично в наказателното поле - 1:0.

Само две минути по-късно и Златан Ибрахимович блесна, след като самостоятелна акция на нападателя в наказателното поле завърши с топовен удар по тревата - 2:0.

В 44' всичко беше решено отново от вездесъщия нападател, който овладя дълъг пас на Ларсон и с премерен удар направи 3:0. До края на мача единствено Дамянович от дузпа успя да намали.

Швеция се възползва отлично от грешката на Русия по-рано днес и вече с 12 точки има 4 аванс пред Сборная в спора за второто място в групата.

Убедителен лидер е Австрия с 6 победи от 6 мача.