Инфарктна драма определи последните 4 отбора на Евро 2021!

Снимка: Gulliver/GettyImages

5137 0

Северна Македония, Унгария, Словакия и Шотландия са последните четири отбора, които ще играят на Европейското първенство по футбол през 2021 година. Четирите нации спечелиха финалните си плейофи след драматични развои на двубоите и ще играят на най-големия форум на Стария континент.

Северна Македония си осигури участие в групите на Евро 2021, след като победи Грузия с минималното 0:1 като гост в плейоф D. Единственото попадение в срещата отбеляза Горан Пандев в 56-ата минута, с което класира страната си за исторически първи път на европейско първенство. Северна Македония попада в група С, където са Холандия, Украйна и Австрия.

Отборът на Унгария се нуждаеше от инфарктен обрат в края на двубоя си с Исландия, за да прати в екстаз жителите на Будапеща и цялата страна. Тимът, който отстрани България в полуфиналния бараж, се наложи с 2:1 като домакин след два гола след 88-мата минута. Гилфи Сигурдсон даде преднина на Исландия още в 11-ата минута, но в самия край на двубоя Люик Него и Доминик Собослай класираха унгарците за смъртоносната група F, където са отборите на Португалия, Франция и Германия.

Тимът на Словакия сам се вкара в неприятности, след като водеше на домакина си Северна Ирландия до самия край на срещата, преди да си отбележи автогол и да вкара мача в продължения. Юрай Куцка откри още в 17-ата минута, но в 88' Милан Шкриняр си вкара автогол. В 110-ата минута Михал Дюриш все пак класира Словакия за група Е, където са отборите на Испания, Швеция и Полша.

Шотландия, подобно на Словакия, държеше контрола над визитата си на Сърбия след гол на Райън Кристи в началото на второто полувреме, но в края на срещата Лука Йович изравни за сърбите и вкара мача в продължения. Сърбия си върна самочувствието и създаде няколко голови положения, но в крайна сметка попадения не паднаха и се стигна до дузпи. При изпълнението на наказателните удари шотландците се проявиха като по-големи бойци и надделяха с резултат 5:4, за да се класират за група D, където са Англия, Хърватия и Чехия.

РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ВСИЧКИ МАЧОВЕ:

От 19.00 часа:

ГРУЗИЯ 0:1 СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ (Горан Пандев 56')

От 21.45 часа:

СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ 1:2 СЛОВАКИЯ (Юрай Куцка 17'; Милан Шкриняр-автогол 88'; Михал Дюриш 110')

СЪРБИЯ 1:1(2) ШОТЛАНДИЯ (Райън Кристи 52'; Лука Йович 90'; резултат 4:5 при дузпите)

УНГАРИЯ 2:1 ИСЛАНДИЯ (Гилфи Сигурдсон 11'; Люик Него 88'; Доминик Собослай 90+2')

ПРЕДИ ДВУБОИТЕ:

Всички планове за Европейското първенство по футбол бяха съществено променени поради епидемията от коронавирус. Шампионатът трябваше да се проведе през лятото на 2020 година, но беше отложено за 2021 г.

Днес предстои да се изиграят финалните плейофи, които да формират крайния вид на групите за предстоящия шампионат: Плейоф А - Исландия срещу Унгария, плейоф В - Словакия срещу Северна Ирландия, плейоф С - Шотландия срещу Сърбия и плейоф D - Грузия срещу Северна Македония.

А ето и как изглеждат групите, които станаха ясни още в края на миналата година:
Група А: Турция, Италия, Уелс, Швейцария
Група B: Дания, Финландия, Белгия, Русия
Група C: Холандия, Украйна, Австрия, плейоф D
Група D: Англия, Хърватия, плейоф C, Чехия
Група E: Испания, Швеция, Полша, плейоф В
Група F: плейоф А, Португалия, Франция, Германия