Пълни 90 минути за Груев и срещу следващия съперник на Ливърпул - Лийдс не спира да бие (ВИДЕО)

989 0

Лийдс, в който се подвизава българският национал Илия Груев, записа пета поредна победа, по време на 29-ия кръг от Чемпиъншип. В сряда вечер "белите" се наложиха с 1:0 над Норич в среща, продължила близо 100 минути на "Елън Роуд".

Норич ще играе с Ливърпул в неделя

Груев започна като титуляр и не бе сменен до самия край. Това се случва при четвърти пореден успех на Лийдс, който днес бе донесен от Бамфорд. Централният нападател реализира още в 16-ата минута след центриране и успешен удар с глава. Съперникът така и не успя да изравни в следващите повече от 80 минути игра.

По този начин Лийдс заслужи да запази четвъртото си място във временното класиране и дори намали разликата до третия Саутхемптън на само точка, но с условието, че "светците" имат среща по-малко. За Норич гостуванията пък продължават, след като в неделя ще се изправят срещу Ливърпул насред "Анфийлд". в двубой от 1/16-финалите за ФА Къп.

Още: Мениджърът на Лийдс е очарован от Илия Груев: Един от най-големите професионалисти, с които съм работил

Илия Груев и Лийдс спечелиха английско "меле" с малко голове, но много драма, нерви и жълти картони (ВИДЕО)

Илия Груев с високи цели: Промоция във Висшата лига и неизменен титуляр