Илия Груев дебютира, Лийдс удари Милуол и прогресира с 8 места в Чемпиъншип (ВИДЕО)

1760 0

Отборът на Лийдс постигна класически успех с 3:0 при визитата си на Милуол в мач от 6-ия кръг на Чемпиъншип.

Националът на България Илия Груев записа официален дебют за "белите", влизайки на смяна в 89-ата минута при вече оформен резултат.

Още в 5-ата минута Лийдс поведе чрез гол на Джоел Пиру. Отново той покачи на 2:0 в 77-ата, а в 81-вата Жоржиньо Рютер се разписа за крайното 3:0. Асистенциите за второто и третото попадение бяха дело на бившия играч на Манчестър Юнайтед Даниел Джеймс.

Със спечелените три точки тимът на Даниел Фарке събра актив от 9 и така прогресира с 8 места в класирането във второто ниво на английския футбол, изкачвайки се на десетата позиция. Лидер е Престън (16 пункта).

В следващия кръг Лийдс гостува на Хъл Сити - 20 септември (21:45 ч. българско време).

*Четете всички последни новини около Илия Груев в SportLive.bg!