Голов екшън! Португалия счупи рекорд без Роналдо, Хърватия не сгреши (РЕЗУЛТАТИ И ГОЛМАЙСТОРИ В ЕВРОКВАЛИФИКАЦИИТЕ)

8859 0

Общо 16 гола паднаха в тазвечершните 5 срещи от квалификациите за Евро 2024. Изиграха две срещи от Група „D“ и 3 от Група „J“.

Безспорно най-любопитният мач беше между Португалия и Люксембург. Домакините разбиха съперника си с 9:0, като записаха най-резултатната си победа в своята история. „Мореплавателите“ изковаха историческия успех без 38-годишната си суперзвезда Кристиано Роналдо, който не игра заради наказание, натрупано след 3 официални предупреждения.

Трима играчи на Португалия реализираха по 2 гола за историческата победа Гонсало Инасио (12 и 45+4), Гонсало Рамош (18 и 34) и Диого Жота (57 и 77), а по веднъж се разписаха Рикардо Орта (67), Бруно Фернандеш (83) и Жоао Феликс (88). „Мореплавателите“ са на върха в класирането в Група „J“ след 6 поредни победи и внушаващата голова разлика от 24:0.

В друг мач от групата Исландия победи Босна и Херцеговина в късна драма. Успехът с 1:0 за домакините дойде в добавеното време след попадение на резервата Алфред Фингобасон в 90+1 минута. Словакия пък разби Лихтенщайн с 3:0 след три попадения още до 6-ата минута на мача дело на Давид Ханко, Ондрей Дуда и Роберт Мак и се утвърди на втората позиция с 13 точки.

В първата среща тази вечер Хърватия успя да излъже коравия отбор на Армения като гост в среща от Група „D“ евроквалификациите. „Шахматистите“ победиха с 1:0, а в герой се превърна Андрей Крамарич, който реализира скъпоценното попадение в 14-ата минута. Така Хърватия изскочи и на върха в класирането, като има равен брой точки с Турция – по 10.

В другия мач от този поток Уелс се наложи с 2:0 като гост над Латвия. Аарън Рамзи реализира своя юбилеен гол №100 в кариерата си, откривайки резултата от дузпа в 29-ата минута. Дейвид Брукс, който замени именно бившата звезда на Арсенал и Ювентус, фиксира крайното 0:2 в шестата минута на добавеното време.

ВИЖТЕ ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ТАЗИ ВЕЧЕР:

От 19:00 часа

Група "D"

Армения - Хърватия 0:1 (14' - 0:1, Крамарич)

От 21:45 часа

Исландия - Босна и Херцеговина 1:0 (90+1 - 1:0, Финбогасон)

Латвия – Уелс 0:2 (29' – 0:1, Рамзи дузпа, 90+6 - 0:2, Брукс  )

Португалия – Люксембург 9:0, (12' – 1:0, Игнасио, 18' – 2:0, Рамош, 34 - 3:0, Рамош, 45+4 - 4:0, Инасио, 57 - 5:0, Жота, 67 - 6:0, Орта, 77 - 7:0, Жота, 83 - 8:0, Фернандеш, 87 - 9:0, Феликс)

Словакия – Лихтенщайн 3:0 (1'–1:0, Ханко, 3' - 2:0, Дуда, 6' – 3:0, Мак)