Героят на Италия стана най-младият голмайстор на Евро 2020

1593 0

Италия постигна втора категорична победа на Евопейското първенство. Тимът на Роберто Манчини надви с 3:0 и Швейцария след Турция, като с 2 попадение отчете сравнително неизвестният италиански национал Мануел Локатели.

Халфът на Сасуоло откри резултата в средата на първото полувреме и се разписа още веднъж в началото на втората част. Още едно попадение добави Чиро Имобиле. Интересното е, че Локатели влезе в историята като най-младият голмайстор на Евро 2020. Той порази вратата на Ян Зомер на възраст 23 години и 159 дни.

Халфът можеше и изобщо да не играе тази вечер, ако Манчини бее решил вместо него да заложи на възстановения Марко Верати. Според WhoScored.com до тази вечер младокът е имал на сметката си само един гол за "Скуадра адзура". А ето кои 20 футболисти трябва да следим на Европейското първенство