Гарет Бейл загря за Световното първенство с трофей, ФКЛА шампион в МЛС (ВИДЕО)

2133 0

Отборът на ФК Лос Анджелис вдигна титлата в американската МЛС. Калифорнийци се добраха до първата титла в историята си след много драматичен финал срещу Филаделфия Юниън, който се реши след изпълнение на дузпи.

В редовното време срещата завърши 2:2, а в продълженията съперниците си вкараха по още един гол като Гарет Бейл влезе от пейката и се разписа в 128-ата минута, за да прати мача в дузпи. Герой за тима на Стив Черундоло се превърна резервният вратар Джон Маккарти, който се появи на мястото на получилия червен картон Максим Крепьо и не допусна да бъде преодолян при нито една от дузпите.

Гарет Бейл също има огромен принос за успеха на ФКЛА. Той не беше титуляр, но влезе след края на редовното време и се разписа с глава в 128-ата минута, за да осигури дузпи на отбора си. Тогава удари часът на Маккарти. Роденият във Филаделфия и освободен от клуба през 2018 година страж спаси ударите на Хосе Мартинес и Кай Вагнер, носейки титлата на ФК Лос Анджелис.