Емилиано Мартинес не е допускал гол от финала на Мондиал 2022 насам

997 0

Титулярният вратар на Аржентина - Емилиано Мартинес, записа рекордна суха серия с тима. 31-годишният страж не е допуснал гол във вратата си в 7 поредни двубоя.

Мартинес тази нощ не пусна гол и при победата с 1:0 над Парагвай в световна квалификация. За последно успяха да му вкарат във финала на Мониал 2022. В мача, след който Аржентина стана световен шампион, Килиан Мбапе мушна 3 попадения на вратаря.

Футболистът на Астън Вила е запазил мрежата си "суха" вече 622 минути. Той подобри рекорда на Херман Бургос, който не пусна гол цели 606 минути.

Мачовете, в които Мартинес не пусна попадение, са: срещу Панама (2:0), Кюрасао (7:0), Австралия (2:0), Индонезия (2:0), Еквадор (1:0), Боливия (3:0) и Парагвай (1:0). По време на мача пък парагвайски национал плю по Меси.