Ефектът "Стоилов": Елитон пак вкара, Гьозтепе мачка и мечтае за елита (ВИДЕО)

Снимка: LAP.bg

18129 0

Гьозтепе записа 12-ата си победа във второто ниво на турския футбол от началото на сезона, след като разби Умраниеспор в домакинството си от 19-ия кръг (4:1). Трябва да се отбележи, че за втори пореден двубой сред голмайсторите за "Гордостта на Измир" попада бившият бранител на ЦСКА 1948 Елитон.

Елитон вкарва във втори пореден мач

Бразилецът откри резултата още в 8-ата минута, а Лундквист удвои преднината до почивката. След час игра Есер си вкара автогол за класическата разлика, но Йълдмъз временно намали. Канацъзкуш оформи крайното 4:1 четвърт час пред изтичането на редовното време.

Така разликата между лидера Еюпспор (45 т.) и Гьозтепе (38 т.) остава седем точки. Мъри и компания водят с две точки пред третия след равен брой изиграни срещи - 19. След пет дни Гордостта на Измир гостува на четвъртия - Чорум.

Още: Елитон се превърна в герой, но след това уби мечтите на Стоилов и Гьозтепе за Купата (ВИДЕО)

Неотдавна вкара на Левски, а сега зарадва с гол Станимир Стоилов в дебюта си като титуляр (ВИДЕО)

Не е от България: Има сделка, Станимир Стоилов избра кой ще вкарва головете на Гьозтепе?