Драматичен успех: Тунис отстрани Нигерия за Купата на африканските нации

1463 0

Отборът на Тунис продължи към четвъртфиналите за Купата на африканските нации след редицата си проблеми, след като „картагенските орли“ елиминираха Нигерия след 1:0 във втори осминафинален мач от африканския турнир.

Със сигурност това бе един от най-изненадващите резултати, който трябваше зрителите да очакват в турнира, но Тунис постигна победата и отстраниха „супер орлите“ от континенталната надпревара.

Единственият гол на „Омниспорт Румде Аджия“ в Гаруа падна в 47-ата минута, когато Драгер намери Юсеф Мсакни, който се разписа и поведе тунизийците напред в резултата. След нарушение в средата на терена пък Алекс Иубои остави нигерйците с човек по-малко в 64-ата минута.

Това обаче не спря натиска на Нигерия, който създаде редица опасности пред вратата на Бехир Бен Саид, но нито една от топките не се озова във вратата на символичните гости, които продължиха напред в надпреварата, поднасяйки една от големите сензации в шампионата.