Димитър Бербатов заблестя на благотворителен мач в Словения, на който бе поканен и Борислав Михайлов (ВИДЕО)

Снимка: БГНЕС

5406 0

Бившият роден футболист Димитър Бербатов взе участие в благотворителен мач в Словения за жертвите на наводненията в страната през август, като дори вкара от дузпа. Българинът влезе като резерва и заигра в полузащитата

Сред звездите, включили се в каузата, бяха имена като Джанлуиджи Буфон, Андрий Шевченко, Златан Ибрахимович, Паоло Малдини, Луиш Фиго, Звонимир Бобан, Хавиер Санети, Ерик Абидал, Предраг Миятович, Владимир Шмицер, Неманя Видич, Марио Манджукич, Мирослав Клозе, Хамит Алтинтоп и Ведран Чорлука.

Любопитното е, че организаторът на събитието – президентът на УЕФА Александър Чеферин, изпрати специална покана до президента на БФС Борислав Михайлов да наблюдава мача на стадион "Стожице" от трибуните, като няма информация дали той е присъствал в Любляна.

"Сините", за които игра Бербатов, победиха "Червените" с 5:3 на дузпи след равенство 1:1 в редовното време. Двубоят бе във формат две полувремена по 30 минути.

Резултатът бе открит в 21', след като Ерик Абидал извърши нарушение в наказателното поле и се стигна до дузпа – зад топката застана Андрий Шевченко, който изпълни 11-метровия наказателен удар в стил "паненка" и "надви" Джанлуиджи Буфон. В 45-ата минута Златан Ибрахимович също си спечели дузпа, която самият той изпълни и записа името си сред голмайсторите – 1:1.

При 11-метровите наказателни удари Димитър Бербатов бе точен, както и четирима от неговите съотборници, докато противниковият тим се разписа едва на три пъти от бялата точка.