Десподов поведе ПАОК към шампионска победа при гостуването на Панатинайкос (ВИДЕО)

3130 0

ПАОК записа ключова победа при гостуването си на Панатинайкос в 28-ия кръг на гръцката суперлига. Двуглавия орел се завърна поне временно на върха в елита след успеха с 3:2 на “Апостолос Николаидис”.

Малцина очакваха такава победа на солунчани, които преди месец отпаднаха за Купата точно на този стадион от “детелините” след драматично изпълнение на дузпи.

В герои за победителите се превърнаха Кирил Десподов, Брандън Томас (37’) и Щефан Шваб. Българинът даде ударен старт на дербито, след като откри още в 65-ата секунда.

ПАО се върна в срещата чрез Бернард след половин час игра, но гостите сравнително бързо взеха отново аванс. Възпитаниците на Луческу не се отказаха от натиска си до последния момент и логично падна трети гол във вратата на Дранговски.

ПАОК продължава с победите

Той бе реализиран от дузпа в 89’, а заради играта с ръка в собственото си наказателно поле - Паласиос бе изгонен с директен червен картон.

В крайна сметка Бернард реализира второто си попадение в последните секунди на добавеното 4-минутно време, но "детелините" не успяха да се възползват от шанса за изравняване.

Така ПАОК отново мина АЕК с точка разлика, но и с условието, че АЕК има среща по-малко (62 т.). Панатинайкос остава трети с 59 т., а Олимпиакос е четвърти с 57 т. Последния изброен ще гостува по-късно тази вечер на АЕК. Ако един от двата тима победи, то той ще има сериозно предимство в битката за титлата.

Вижте откриващия гол на Кирил Десподов срещу Панатинайкос!

Още: Спрегнаха ЦСКА с Лига на конференциите, а Челси и ПАОК са сред най-високо котираните

Култов Кирил Десподов преди да получи приза: Явно трябва да харча повече пари

Кирил Десподов се замечта: Поиска да застане до Стоичков, Бербатов, Балъков, Трифон Иванов