Дарвин Нунес блести при класическа победа на Уругвай срещу Боливия (ВИДЕО)

1339 0

Националният отбор на Уругвай записа класическа победа с 3:0 като домакин на Боливия в мач от квалификациите за Мондиал 2026 в зона 'Южна Америка'.

В герой за тима на Марсело Биелса се превърна нападателят на Ливърпул Дарвин Нунес, който бе автор на две от попаденията във вратата на Гийермо Вискара.

Още в 15-ата минута Нунес опъна мрежата за 1:0 с премерен шут с десния крак след подаване от крилото на Факундо Пелистри. В 39-ата авансът бе удвоен, след като Габриел Виямил си отбеляза автогол, но вината за него бе главно на стража на Боливия.

Крайното 3:0 стана факт в 71-вата минута - топката бе центрирана към далечната греда, а Николас де ла Крус я свали към непокрития Дарвин Нунес, който на празна врата отбеляза второто си попадение, този път с глава.

Пълен репортаж от Уругвай 3:0 Боливия