Аржентина победи Бразилия насред "Маракана" в мач, който остана на заден план (ВИДЕО)

5695 0

Световният шампион Аржентина победи Бразилия с минималното 1:0 насред "Маракана" в пореден сблъсък от квалификациите за Мондиал 2026!

Мачът остана на заден план

Преди първия съдийски сигнал се стигна до батални сцени на трибуните на легендарния стадион в Рио де Жанейро - фенове на "гаучосите" се сбиха с полицията, а началото на срещата бе отложено с около половин час. Разгледайте долните материали:

Aржентинци се млатят с полицията на "Маракана": Идолите им побесняха (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

"Тръгваме си, не може да играем при тези условия": Меси полудя, когато видя бити сънародници (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Аржентинска легенда се хвърли пред полицейските палки, за да спаси феновете (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

На терена

С оглед на случилото се, двубоят на "Маракана" бе доста изнервен и не блестеше с много чисти положения пред двете врати. В края на първото полувреме шут на Габриел Мартинели от границата на наказателното поле бе изчистен пред голлинията от Кристиан Ромеро. В 58-ата нападателят на Арсенал профука изгодно положение от десетина метра, като Емилиано Мартинес се отчете с ключово спасяване.

Единственото попадение в срещата падна в 63-тата минута - Джовани Ло Селсо центрира от корнер, а Николас Отаменди се извиси и засече топката с глава, матирайки Алисон. В 81-вата резервата Жоелинтон пък получи директен червен картон за изблъскване на Родриго де Пол без топка, като ситуацията бе доста полемична!

Пълен репортаж от Бразилия 0:1 Аржентина