Цървена Звезда със зрелищен обрат над Партизан преди дербито за Купата (ВИДЕО)

630 0

Цървена звезда се приближи максимално близо до рекордната 35-а титла на Сърбия, след като победи Партизан с 3:2 в събота. Срещата от 31-ия кръг продължи над 110 минути, а домакините се наложиха с дузпа и по възможно най-драматичния начин.

Партизан не успя да намали изоставането

"Червено-белите" изоставаха на два пъти, включително до 89'. "Гробарите" взимаха преднина чрез Баждар (11') и Северина (56'), а домакините изравняваха с попаденията на Канга (11'(Д) и в последната минута на Ндиайе.

Така срещата влезе в 15-минутно добавено време при 2:2, колкото беше резултатът в шампионатния спор между отборите от девети март. Днес обаче Канга реализира от втора дузпа в 90+9' и изкова ценния успех на "звездашите".

Така разликата между първия и втория достигна 10 точки и Цървена звезда се приближава до титлата (80 т.). Трябва обаче да се отбележи, че едва след 4 дни отборите пак ще играят на стадион "Райко Митич", тъй като се паднаха на полуфиналите за Купата на Сърбия.

Още: Цървена звезда пропусна да разбие Партизан пред 50 000 души (ВИДЕО)