"Червеният динамит” взриви Сърбия на глухия ЮНА

2232 0

Дания затвърди лидерството си в група “I” на европейските квалификации, след като удари Сърбия в Белград с 3:1. В мача, който се игра на празния стадион ЮНА заради наказание от УЕФА, „Червеният динамит” стопи гол пасив и стигна до обрат в рамките на две минути.

„Плавите” влязоха в двубоя с домакински натиск и успяха да отбележат ранен гол. В 4-ата минута Зоран Тошич се възползва от грешка в датската отбрана и реализира за 1:0.

Постепенно скандинавците намериха своята игра, но така и не стигнаха до изравнителен гол до почивката. След нея обаче датчаните заиграха по различен начин и осъществиха пълна доминация над съперника. Удар на Ериксен срещна гредата, а Бендтнер малко след това изпусна да изравни. В 60-ата минута обаче нямаше кой да спре гостите – Ериксен подаде на Бендтнер и нападателят от около 25 метра не сгреши – 1:1. Само две минути след това Дания стигна до обрат – Ериксен центрира в наказателното поле на сърбите, а Симон Кяер засече за 2:1.

След още две минути Сърбия можеше да се върне в мача, но Лазович стреля в гредата. Пет минути преди края на редовното време Крон-Дели асистира на Бендтнер за крайното 3:1.

След поражението балканците се намират на четвърта позиция с едва една точка в актива си.