Германия с "милостиво" 4:0 над Гибралтар

1581 0

Световният шампион по футбол Германия мина през новия член на УЕФА – Гибралтар, разгромявайки го с 4:0. Успехът позиционира тима на Йоахим Льов на второ място във временното класиране, с актив от 7 точки. Гибралтар пък залепна за дъното със своите 0 точки и голова разлика 0:21 в 4 мача.

За убедителния успех допринесе дуото от Байерн (Мюнхен) – Томас Мюлер, който се разписа на два пъти, и Марио Гьотце. Автогол оформи тежката загуба на Гибралтар.

Мюлер даде тон за разгрома в 12-ата минута, а в 29-ата удвои аванса на Бундестима, разписвайки се отблизо, след асистенция на Подолски. До почивката немците вече водеха с класика, след като в 38-ата минута Гьотце даде своя дан. Той направи страхотен рейд и с удар в долния десен ъгъл преодоля Джейми Роби за 3:0.

През втората част Гибралтар пусна само един гол, който обаче бе дело на негов футболист – в 67-ата минута, след лоша комуникация между вратаря и Йоген Сантос полевият играч вкара топката в собствената си врата.

Лидер в група “I” остава Полша, която по-рано разби със същия резултат Грузия и събра 10 точки.