Челси и Нюкасъл не се победиха пред 70 000 зрители в САЩ (ВИДЕО)

1071 0

Отборите на Челси и Нюкасъл не успяха да се победят и завършиха 1:1 в приятелски мач, който се изигра пред малко над 70 000 души публика на стадион "Мерцедес-Бенц" в Атланта, САЩ!

22-годишният Николас Джаксън откри резултата за "сините" още в 12-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря от Ян Маатсен.

По този начин новото попълнение на Маурисио Почетино се разписа във втора поредна контрола на новия си тим (след попадението срещу Брайтън на 23-ти юли).

В заключителните секунди на първото полувреме Мигел Алмирон възстанови равенството с премерен диагонален шут с левия крак в далечния ъгъл на Кепа.

*За Челси предстоят още две контроли - срещу Фулъм (30.07.) и срещу Борусия Дортмунд (3.08.). Нюкасъл пък ще се изправи срещу Брайтън (29.07.), Фиорентина (5.08.) и Виляреал (6.08.). Новият сезон в английската Висша лига се подновява на 11-и август. В първия кръг лондончани са домакини на Ливърпул (13.08.), а "свраките" приемат Астън Вила (12.08.).

Ето и репортаж от Челси 1:1 Нюкасъл