Брутална драма още в първия 1/8-финал за Купата на Африка - 19 дузпи, червен картон и отменен гол!

Снимка: Ивайло Илиев/Actualno.com

2334 0

Отборът на Буркина Фасо стана първият четвъртфиналист в турнира за Купата на Африка, след като отстрани Габон на 1/8-финалите в мач, който не бе решен след 120 минути игра и се прибегна до изпълнение на дузпи!

В 18-ата минута халфът на Астън Вила Бертранд Траоре профука отсъден 11-метров наказателен удар, но 600 секунди по-късно се реваншира и изведе Буркина Фасо напред в резултата. В края на първото полувреме гол на Габон бе отменен поради засада.

В 67-ата минута Сидни Обиса остави Габон с човек по-малко на терена след втори жълт картон. Надеждите на символичните гости започнаха да се изпаряват, но Адама Гуира си вкара нещастен автогол за 1:1 в 91-ата минута и прати мача в продължения.

Очаквано, двата отбора бяха по-предпазливи и след половин час игра без попадения дойде ред и на дузпите...

Двата отбора изпълниха по 9 удара от бялата точка, но футболистите на Буркина Фасо бяха по-съобразителни и вкараха 7 срещу 6 от страна на Габон!

*Така първият 1/4-финалист в Африка вече е ясен и ще играе срещу победителя от двойката Нигерия - Тунис (23 януари, 21:00 ч. българско време).