Браво! Огромен късмет за Десподов и ПАОК чак до ФИНАЛА - пълният жребий в Лигата на конференциите

Снимка: колаж: SportLive.bg; снимки: Getty Images и Instagram

5625 0

Кирил Десподов и неговият ПАОК извадиха късмет при жребия за четвъртфиналите в Лигата на конференциите. Те ще се изправят срещу белгийския Брюж, като са домакин във втората среща. Така се разминаха с големия фаворит Астън Вила, който се падна с Лил. Вероятно единственият по-предпочитан жребий би бил Виктория Пилзен (вижте пълния жребий по-долу в материала). Любопитното е, че Десподов ще се изправи срещу бившия си съотборник в Лудогорец - Игор Тиаго, който е част от Брюж.

На потенциален полуфинал ПАОК отново би се разминал срещу тимове като Астън Вила, Лил, Олимпиакос и Фенербахче, защото би срещнал победителя от двойката Виктория Пилзен - Фиорентина.

Първите изтеглени тимове са домакини в първите срещи (победителят от първата изтеглена двойка за полуфиналите е домакин в първия мач).

Жребият бе изтеглен в централата на УЕФА в Нион, Швейцария. Първите четвъртфинални сблъсъци ще се състоят на 11 април, а реваншите са на 18 април. Полуфиналите пък ще се състоят на 2-ри май и на 9-и май. Любопитното е, че тимът на Десподов би бил домакин във финала, защото той ще се състои в Гърция (в Атина). Разбира се, това важи и за Олимпиакос.

Жребий за Лига на конференциите

Процедурата започна в 15:00 часа българско време. Тегленето ще стартира около 15:10 часа!

Жребий за 1/4-финалите

Първа изтеглена двойка: Брюж срещу ПАОК.

Втора изтеглена двойка: Олимпиакос срещу Фенербахче.

Трета изтеглена двойка: Астън Вила срещу Лил.

Четвърта изтеглена двойка: Виктория Пилзен срещу Фиорентина.

Жребий за 1/2-финалите

Победителят от четвъртфинал номер 3 срещу победителя от четвъртфинал номер 2.

Победителят от четвъртфинал номер 4 срещу победителя от четвъртфинал номер 1.

1/4-финалите са на 11 и 18 април

В него ще участват осемте отбора, преминали снощи осминафиналите на турнира. Това са ПАОК, Фенербахче, Фиорентина, Виктория (Пилзен), Астън Вила, Олимпиакос, Лил и Брюж.

Жребият може да събере двама представители на една и съща национална асоциация. Първите изтеглени отбори ще са домакини в първите си мачове, а в реваншите ще гостуват.

Първите четвъртфинални мачове ще се проведат на 11 април, реваншите ще са на 18 април.

След това ще се изтегли и жребият за полуфиналите на третия по сила европейски клубен турнир. Първите срещи са на 2-ри май, реваншите са на 9-и май.