Историческо участие на Кирил Десподов и много фаворити: Лига на конференциите не разочарова!

Снимка: колаж: SportLive.bg; снимки: Getty Images и Instagram

5549 0

През изминалата вечер (14 март) станаха ясни всички четвъртфиналисти в турнира Лига на конференциите. Изиграха се осем страхотни реванша, в които станахме свидетели на много драма и много попадения.

ПАОК и Кирил Десподов си осигури място на четвъртфиналите. "Черно-белите" надвиха Динамо Загреб с 5:1 на "Тумба" и с общ резултат от 5:3 продължават напред. За капитана на националния отбор това е историческо класиране за пръв път сред най-добрите 8 в европейски клубен турнир.

Десподов и ПАОК напред в Лига на конференциите

В двубоя на фаворитите Астън Вила тотално се подигра с Аякс, надвивайки нидерландския гранд с 4:0 на "Вила парк" и с общ резултат от 4:0 се класира за следващата фаза. Своята работа свършиха също и тимовете на Лил, Брюж, Фенербахче и Фиорентина.

Виктория Пилзен отстрани палача на родния Лудогорец - Сервет, след изпълнения на дузпи, а Олимпиакос трябваше да се върне от загуба с 1:4 у дома и да победи Макаби Тел Авив с 5:1 като гост, за да продължи напред.