Брайтън поднесе изненадата и елиминира Арсенал от Карабао Къп

1691 0

Амбициозният отбор на Брайтън поднесе изненадата в осминафиналния кръг на Карабао Къп, отстранявайки лидера във Висшата лига - Арсенал. Момчетата на Роберто де Дзерби победиха с 3:1 лондонския гранд насред "Емиратс".

Арсенал съумя да открие още в 20-ата минута с гол на Еди Нкетия. Радостта на домакините обаче бе кратка, след като бившият им футболист - Даниел Уелбек изравни от дузпа в 27-ата минута.

Брайтън започна втората част много силно и заслужено стигна до обрат в 58-ата минута, когато Каору Матума направи резултата 2:1. Точката на спора бе сложена от Тарик Лампти в 71-ата минута, който оформи крайното 3:1.

През уикенда Арсенал гостува на Уулвърхямптън, преди началото на паузата за Световното първенство, а Брайтън ще посреща отборът на Астън Вила.