Бившият играч на Левски Гари Родригес с асистенция за победа на Кабо Верде на КАН

Снимка: footbal365.com

2409 0

Кабо Верде започна участието си на Купата на африканските нации с успех над Етиопия с 1:0 в мач от Група А. Страхотно представяне направи бившият футболист на Левски Гари Родригес, който за 68 минути на терена се отчете с асистенция за единствения гол в двубоя.

Очаквано "сините акули" създадоха повече възможности, след като 80 минути бяха с човек повече на терена. В 10-ата минута Етиопия остана с човек по-малко, след като Яред Байе извърши грубо нарушение и получи директен червен картон, след като ситуацията се разгледа от VAR. В 32-ата минута етиопците поискаха дузпа, но такава не беше отсъдена.

В края на първото полувреме бившият футболист на Левски Гари Родригес центрира към Жулио Тавареш, който не срещна проблем да вкара в празната мрежа за 1:0. Кабовердианците създадоха още добри положения чрез Кени Роша Сантуш и Джефри Фортеш.

Така Кабо Верде е на върха в класирането заедно с домакина Камерун с по 3 точки. Следващият мач на Кабо Верде е с Буркина Фасо, докато Камерун среща Етиопия.

Ето и с какво грубо нарушение започна турнирът.