Бенфика набута 4 "парцала" на Кристиано Роналдо и Ал-Насър в приятелски мач (ВИДЕО)

2869 0

На 17-и юли Ал-Насър и Кристиано Роналдо инкасираха разгромна загуба с 0:5 от испанския Селта в приятелски мач, а във вечерта на 20-и юли грандът от Саудитска Арабия допусна ново тежко поражение в контрола, този път от португалския Бенфика - 1:4.

Развой на мача

В 23-тата минута "орлите" откриха резултата чрез Анхел ди Мария - световният шампион с Аржентина получи пас от дясното крило на границата на наказателното поле, финтира защитник с левия крак и след това с десния прати топката във вратата, копвайки я над стража на "жълто-сините" за 1:0.

В 31-вата Гонсало Рамош покачи на 2:0 след хубаво взаимодействие, което го изведе очи в очи срещу вратаря на Ал-Насър. Осем по-късно отново той направи резултата класически с диагонален удар от 10-11 метра.

Три минути преди края на първото полувреме саудитците върнаха едно попадение чрез Халид Ал-Ганам, който се разписа с десния крак, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Одисеас Влаходимос.

*На почивката старши треньорът на Бенфика извърши 11 смени, изваждайки всичките си титуляри!

В 68-ата Андреас Шелдеруп оформи крайното 4:1, вкарвайки на празна врата, след като преди това Науаф Ал Акиди бе спасил изстрел от малък ъгъл.

Кристиано Роналдо прекара 84 минути на терена, преди да бъде заменен от Али Ал Хасан.

*За Ал-Насър предстоят още две контроли - срещу ПСЖ (25.07., 13:20 часа) и срещу Интер (27.07., 13:00 часа).

Вижте репортаж от Бенфика 4:1 Ал-Насър