Белгия срази Египет дни преди Световното

1452 0

Отборът на Белгия победи Египет с 3:0 в контролна среща, играна на стадион „Крал Бодуен“ в Брюксел. Възпитаниците на Роберто Мартинес записаха нулево равенство в последната си контрола с Португалия, което предизвика недоволството на феновете, но намериха играта си в атака срещу египтяните, които бяха без своята звезда Мохамед Салах.

Ромелу Лукаку откри резултата за „червените дяволи“ в 27-та минута с 34-ия си гол за националния отбор, а 11 минути по-късно Еден Азар удвои преднината на домакините. Крайното 3:0 бе оформено от халфа на Манчестър Юнайтед в 92-та минута.

За белгийците предстои още една контрола преди началото на Световното първенство в Русия – срещу Коста Рика в понеделник. Азар и компания са в една група с Панама, Тунис и Англия на Мондиал 2018.