Белгия с убедителен обрат над Босна, Бейл спаси Уелс

1152 0

Белгия допусна да бъде поведена от Босна в мач от квалификационната група "В" за Евро 2016, но успя да стигне до обрат и се наложи с 3:1 над съперника.

Босна успя да поведе в 15-ата минута след гол на Един Джеко. Осем минути по-късно Маруан Фелайни върна белгийците в играта, засичайки центриране от корнер в наказателното поле. В 44-ата минута Белгия поведе, след като и Кевин Де Брюин се разписа - той превзе горния десен ъгъл на Бегович с удар от 25 метра.

В 78-ата минута падна и третият гол за Де Брюин и компания. Той падна след дузпа, изпълнена от Еден Азар. В добавеното време Дивок Ориги пропусна да направи победата още по-изразителна.

В друг мач от групата Гарет Бейл донесе успеха на Уелс срещу Кипър. Звездата на Реал Мадрид се разписа в 82-ата минута на двубоя. Израел пък тресна Андора с 4:0.