"Баските" надвиха втородивизионния тим, но им оставиха шанс за реванша

Снимка: Getty Images/Gulliver

873 0

Реал Сосиедад победи Депортиво Мирандес с 2:1 в първия полуфинален двубой от турнира за Купата на Краля, който се изигра на стадион "Аноета" в Сан Себастиан. Домакините започнаха отлично и поведоха с гол в 9-ата минута от дузпа на испанския национал Микел Оярсабал.

Гостите, които играят във второто ниво на испанския футбол обаче изравниха в 39-ата минута, когато беше точен Матеус Баросо. Три по-късно Мартин Йодегор върна преднината на Реал, което се оказа и последното попадение в мача.

Крехкият аванс все пак дава някакво предимство на Реал Сосиедад преди реванша и увеличава шансовете да видим баско дерби (с Атлетик Билбао) на финала в турнира. С играта си, а и заради гола на чужд терен Мирандес има съвсем нелоши шансове да поднесе поредната изненада и да си осигури мач за трофея. Реваншът между двата тима ще се изиграе на 4 март.