Барселона победи Милан в САЩ с прекрасен гол на Ансу Фати (ВИДЕО)

4319 0

Испанският гранд Барселона победи италианския Милан с минималното 1:0 в приятелски мач, който се проведе на "Allegiant Stadium" в Невада, САЩ.

Единственият гол в срещата падна в 55-ата минута и бе дело на Ансу Фати, който се появи от резервната скамейка на почивката - 20-годишното крило се разписа с хубав диагонален изстрел, който влетя в горния ляв ъгъл на Майк Менян!

Иначе, още в 11-ата Жул Кунде можеше да открие резултата с шут по земя, но топката се отби от десния страничен стълб на "росонерите".

Пълен репортаж от контролата:

*За Барселона предстои двубой срещу Тотнъм за трофея "Жоан Гампер", който ще се проведе на 8-и август (21:00 ч.) на Олимпийския стадион "Луис Компанис" (заради реконструкцията на "Камп Ноу"). Първият мач от сезон 2023/24 в Ла Лига пък е гостуване на Хетафе - 13.08., 22:30 часа.

*Милан ще изиграе още две контроли - срещу Монца (8.08., 22:00 ч.) и срещу Етоал ду Сахел (12.08., 16:00 ч.). Новият сезон 2023/24 в Серия А за "росонерите" започва на 21-ви август с визита на Болоня (21:45 часа).