Барселона и Манчестър Сити извъртяха зрелищно 3:3 пред 90 000 на "Камп Ноу" (ВИДЕО)

6288 0

Испанският гранд Барселона завърши 3:3 с английския Манчестър Сити в благотворителен мач, който се проведе пред 91 062 зрители на стадион "Камп Ноу".

Шави Ернандес и Хосеп Гуардиола пуснаха сравнително силни състави, а в течение на двубоя от пейката влязоха почти всички звезди, с изключение на двамата титулярни вратари - Марк-Андре тер Щеген и Едерсон, както и Роналдо Араухо, Усман Дембеле, Роберт Левандовски и Педри, които така и не се появиха в игра.

Хулиан Алварес откри резултата за "гражданите" в 21-ата минута, а осем по-късно Пиер-Емерик Обамеянг изравни. В 66-ата минута Френки де Йонг покачи на 2:1, а Коул Палмър отново възстанови равенството точно 20 минути преди края на редовното време.

В 79-ата Мемфис Депай пак изведе Барса напред в резултата, но Рияд Марез оформи крайното 3:3 от дузпа дълбоко в добавеното време.

*В края на мача 18-годишният защитник на Сити Люк Мбете пострада при единоборство и се наложи да бъде изнесен на носилка от "Камп Ноу".

Стартови състави:

Барселона: Пеня, Роберто, Кунде, Пике, Алба, Кесие, Бускетс, Де Йонг, Рафиня, Обамеянг, Торес

Ман Сити: Ортега, Люис, Уолкър, Диаш, Гомес, Силва, Филипс, Палмър, Марез, Алварес, Фодън

Репортаж от Барселона 3:3 Манчестър Сити