Атлетико Мадрид се разправи със слабак в Купата на краля

1014 0

Атлетико Мадрид продължава напред към 1/16-финалите на турнира Купата на краля, след като успя да победи втородивизионния тим Арентейро като гост с 3:1.

Срещата започна доста грубо. Още във 22-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Хави Рей получи директен червен картон в 22-ата минута. Това обаче не уби хъса на Арентейро и тимът успя да открие резултата в 42', а попадението бе отбелязано от Маркитос. В добавеното време обаче Яник Ферейра Караско успя да изравни с хубав удар в долния ляв ъгъл.

През второто полувреме попадения на Алберто Морено и отново на Караско съответно в 76-ата и 91-ата минути, подпечатаха билета на "дюшекчиите" за следващата фаза, оформяйки крайното 3:1.

След само няколко дни на 29 декември на момчетата на Диего Симеоне им предстои двубой от Ла Лига срещу Елче.