Атлетик (Билбао) е последният полуфиналист за Купата на Краля

992 0

Атлетик Билбао оформи тазгодишните полуфиналисти в турнира за Купата на Краля, след като надви Бетис след 1:1 в редовното време и продълженията и 4:1 след изпълнение на дузпи.

Драмата не отсъстваше в сблъсъка между двата тима, като Хуанми изведе домакините напред в 84-ата минута, но Раул Гарсия изравни дълбоко в добавеното време, за да прати срещата в продължения.

В допълнителните 30 минути не паднаха попадения и така се стигна до рулетката на дузпи, където "баските" не сбъркаха при нито един от първите си четири наказателни удара, докато Бетис не реализира две от първите си три дузпи и това предопредели крайния победител.

Така, Атлетик Билбао се присъедини към Севиля, Леванте и Барселона, които вече се класираха за фазата на последните четири. Атлетик все още не е изиграл финала си срещу Реал Сосиедад от миналогодишното издание на надпреварата – спорът за трофея бе отложен заради пандемията от коронавирус.