Арсенал подчини Байерн след дузпи

Снимка: Getty Images/Gulliver

2085 0

Отборът на Арсенал победи Байерн Мюнхен с 4:3 след изпълнение на дузпи в мач от турнира Международна купа на шампионите, който се игра в Шанхай. В редовното време срещата завърши при резултат 1:1.

Роберт Левандовски даде преднина на немския първенец още в 9-ата минута след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар. „Артилеристите” успяха да възстановят равенството в 90-ата минута след гол на Алекс Иуоби.

При дузпите играчите на Арсенал бяха по-точни. Баварците пропуснаха цели три от петте си дузпи, като неточни бяха Дейвид Алаба, Ренато Санчес и Хуан Бернат. Елнени изпусна, а точни за лондончани бяха Рамзи, Начо Монреал и Иуоби.